Trend Alanı

Trend Alanı’nda 2018 ve 2019’a damgasını vurması öngörülen tasarım eğilimleri; mobilya, aydınlatma, aksesuar, masaüstü objeleri, sanat eserleri, zeminler ve duvarlarla somutlaştırılıyor. Ekolojik, Punk, Retro-fütüristik ve Maksimal yaşam köşelerinde tasarımcılarla ürünler harmanlanıyor ve tasarım trendlerinin bütün ipuçları kurgulanmış biçimde mekânsal deneyimler yaşatmak amacıyla yer alıyor.

Ekolojik

Organik köklerimize dönme zamanı geldi: Doğanın kolayca yapaylaşma tehlikesi, tasarımda “doğalın” geri dönüşünü hızlandırdı. Bu koleksiyon, sade duygulanmaları, filtrelenmemiş kusurları, bireyselliği ve henüz üretilmemiş kaynakları kucaklıyor.

Punk

Burjuvazinin uzak tutulduğu, geleneksele karşı çıkan ve dengenin yerini isyana bıraktığı bu koleksiyonda adeta med cezir etkisi mevcut; yıkan ve yeniden kuran. Bu genç kentsel akım, bir nevi mimaride dekonstrüktivizmin karşılığı. Zikzaklar, metalik aksesuarlar, tartışmalı desenler, yazılı dokular, siyahlar ve sivri köşeler, farklı malzeme birliktelikleri, uyumsuz renklerin uyumu bu koleksiyonda.

Retro Fütürizm

Ütopyanın, parlak renkli ideallerin, hippilerin, geçmiş ve gelecek birlikteliklerinin ürünü olan koleksiyonda, 1960’larda düşlenen geleceğin arkasındaki merakı yeniden yaşıyoruz. Hiç bitmeyen kıvrımlı yüzeyler, heykelsi mobilyalar adeta bir uzay mekiğinin içindeki insanlık müzesi.

Maksimalizm

“More is More”: Herşeyin en fazla boyut ve yansımada olduğu bu koleksiyona karmaşa ve füzyon hakim: Piksellerin dünyasından, dijital inovasyonlara, yüksek frekanslı renklerden, dev boyutlara tam bir dışavurum cümbüşü. Eklektik tasarım, parlak renkler, lüks ve ihtişam, tarihi kodların modern yaşama yansıması, çok farklı doku ve desenlerin birlikteliği gibi özelliklerle mekânlar adeta bir panayır yeri.