Adorno

Bu sergi yerel camialarını tanımlayan tasarımcıların işlerine yer veriyor. Bu tasarımcıların her biri Sao Paolo, İstanbul, Kopenhag, Amsterdam, Brüksel, Milan, Barcelona, Mexico City, Madrid, Berlin ve Londra gibi farklı metropollere yayılan Adorno Uluslararası Tasarım İşbirliği’nin değerli üyeleri.

 

Şubat ayından itibaren, bu 11 metropolden küratörler, ADORNO platformunda ilk tasarım koleksiyonlarını sergilediler. Tasarım eleştirmeni ve tarihçi Gökhan Karakuş, Adorno’nun İstanbul küratörü, sergilenen ürünleri küresel tasarım trendlerine dair eleştirel bir anlayışla seçti. Tüm bölgelerin tasarım koleksiyonlarının tamamı www.adorno.design adresinden görüntülenebilir.

 

Bu sergi, 11 tasarım topluluğunda yükselen trendler hakkında birinci elden bilgi edinme fırsatı sunuyor ve küratöryel yolculuğumuzda ikinci durak olacak; kültürel çeşitliliğin ve farklılığın, ziyaretçilerin Dünya’yı tasarımının gözünden keşfetmesini sağlayan kutlaması.

 

Adorno International Design Collaboration
Curated Collectible Design
Anything but standard

 

Yer alan tasarımcılar:
Tim van Cromvoirt(nl), Kiwi Bravo(es), Jordi Canudas(es), Jorge Manes Rubio(es), Tomas Kral (es), Zascho Petkow(de), Philipp Weber(de), Linde Freya(be), Kevin Oyen(be), Gurli Elbaekgaard(dk), ClibKlap(dk), Kristine Engelbrecht(dk), Nilufer Kozikoglu(tr), Sema Topaloğlu(tr), Defne Koz (tr), Özlem Yalım (tr), Ayres (tr), MX(mx), Perla Valtierra (mx), Analogia Project(it), Paolo Ulian(it), Gionata Gatto(it), Carol Gay(br), Ines Schertel(br), Allegri de Fogale (uk), Utopia and Utility(uk)