İnsan + Yapay Yaratıcılık

Tasarımcılar ve sanatçılar işlerini ilerletmek için her zaman yeni teknolojileri benimsediler, pottery wheel, mürekkepli kalem ya da daha yakın zamanda AutoCAD ve Photoshop gibi yazılımlar gibi. Ufukta yeni bir şey var: Yapay zeka ve sanal gerçeklik gibi yaratıcı işlerin sürecini temelden değiştirecek teknolojiler. Bilgisayar sistemleriyle beraber sanat ve tasarım yapmak, ve hatta tamamen yeni yaratıcı ifade biçimlerini başlatmak için hiçbir zaman olmadığı kadar etkili işbirliği yöntemleri gelişti. Sonuç olarak, alışılmamış görsel sanat, müzik, endüstriyel tasarım ve mimarlık türleri görüyoruz.

 

Bu sergi yeni gelişen makine öğrenimi ve yapay sinir ağı gibi araçları kullanarak geleceğin form ve tekniklerine bir bakış sunuyor. Bunlar, gelecekte var olan pazarların işleyişini değiştirecek prototipler dahil, potansiyelin sunumu. Bazıları bu tip teknolojilerin hızlı gelişiminin istihdam imkanlarını azaltacağından çekinirken, elektrik ve internette olduğu gibi, henüz hayal edemediğimiz yeni iş çeşitlerinin arka planını da oluşturabilirler.

 

Co-Creativity küratöryel araştırması Science Gallery International tarafından desteklenmiştir. https://international.sciencegallery.com/

 

Küratör: Agata Jaworska ve Aisling Murray