MSGSÜ Seçilmiş İşler

1926 yılında kurulan MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümü’nün 91’incı yılındayız...

 

MSGSÜ Grafik Tasarım Bölümü, Domus Dergisi'nin ekinde verilen

 

"Avrupa'nın En İyi 100 Mimarlık ve Tasarım Okulu" (Europe's Top 100 Architecture and Design Schools) rehberinde 2013, 2014, 2015 ve 2016'da en iyi tasarım bölümü olarak yer aldı.

 

Bölümümüzde eğitim gören toplam 287 öğrencimiz bulunmaktadır. Eğitim amacı, çağdaş ve etkin bir görsel dil yaratabilecek, toplumsal ve kültürel yapıdaki değişimleri izleyen, kavrayan ve sorgulayan bilinçli tasarımcılar yetiştirmek MSGSÜ-GSF Grafik Tasarım Bölümü’nün en büyük hedefidir.

 

Grafik Tasarım Bölümü, başta GRAFİST (İstanbul Grafik Tasarım Günleri) gibi uluslararası düzeyde yaptığı organizasyonlarla, yurtdışından ve yurtiçinden tasarımcıların ve öğrencilerin de katıldığı çeşitli seminer ve atölye çalışmalarına ev sahipliği yaparken, eğitim yılı içinde belli aralıklarla grafik tasarım disiplinine yönelik alanlardan çağrılan konuklar, öğrencilerin, tasarım dünyasıyla ilgili ortamlar ve kişilerle tanışmalarını ve bilgilenmelerini sağlar. Grafik Tasarım Bölümü, yüksek lisans ve sanatta yeterlik programlarıyla da eğitime katkıda bulunmaktadır.

 

SEÇİLMİŞ İŞLER sergisinde, proje bağlamında öğrencilerimiz tarafından üretilen afişler, yazı karakteri tasarımları ve kitaplar yeralmaktadır.