Urban

700DCC tarafından yaratılan, geliştirilen ve tasarımcıları seçilen projenin amacı Urban Atölye'nin işlevsel olarak daha çok tasarımcıya ve yaratıcı sektöre beton ile çalışmasında ilham vermek, yaratılan ürünlerin farklı kitleler ve mekanlar ile buluşmasını sağlayarak tasarım ürünlerin görünürlüğünü ve tasarımcıların farkındalığını artırmaktır.

 

Urban Atölye Tasarımcılar Koleksiyonu'nun yaratıcı genç tasarımcıları Begüm Cemiloğlu, Ekin Varon, Emre Evrenos, Ceren Dabağ, Sedef Gali ve Tahsin Emre Eke’den oluşuyor.

 

Tasarımcılar 2018 Koleksiyonu için Nilüfer Kozikoğlu danışmanlığında betonun farklı özelliklerini kullanarak yeni formlar, reçeteler ve kalıplar yarattılar.

 

Koleksiyon içinde betondan üretilen aydınlatma, sehpa, duvar & masa aksesuarları bulunuyor. Tasarımcılar koleksiyonu oluştururken "hayat & yaşam döngüsünden" ilham alarak ürünleri tasarladılar. Her ürünün kendine ait özel hikayesi ve Urban Atölye'de bir üretim macerası oluştu. Ürünleri satın alacak kişiler de ürünleri kullandıkça kendi özel hikayelerini yaratabiliyor olacaklar.